در اینکه بازی Grand Theft Auto IV، یکی از فوق‌العاده ترین بازی‌های تاریخ است هیچ شکی نیست. این بازی به قدری جذاب است که شاید نتوان حتی آن را به همین سادگی توصیف کرد! فروش بی‌سابقه نسخه آخر بازی GTA در دسامبر 2008، به قدری تاریخی بود که اهدای امتیاز 10 از 10 از وب‌سایت Gamespot به این بازی جای هیچ تعجبی نداشت. جدا از زیبایی‌ها و جذابیت‌های این بازی، در این ترفند قصد داریم به معرفی ویژگی‌ها و نکاتی که در لابه‌لای بازی وجود دارد بپردازیم. نکاتی که ممکن است در حین بازی به آن دقت نکرده باشید و از دید شما مخفی مانده باشد. این ویژگی‌ها نیز بخش دیگری از زیبایی‌های GTA IV را تشکیل میدهد. نکاتی که از چکاندن آخرین قطرات GTA IV به دست آمده‌اند!

 

1- برای گرفتن تاکسی، اگر تاکسی در حال عبور است با زدن دکمه E برای آن سوت بزنید تا در کناری بایستد. سپس با نگه داشتن دکمه F (دقت کنید که دکمه را باید نگه دارید)، به عنوان مسافر سوار تاکسی می‌شوید. سپس مقصد خود را با دکمه‌های بالا و پایین انتخاب کرده و Enter بزنید. برای اینکه فورأ به مقصد برسید، دکمه Enter را یک‌بار دیگر بزنید (البته پول بیشتری از شما می‌گیرد).

2- برای نشانه‌گیری دقیق‌تر و زوم به جلو (البته برای سلاح‌هایی که این ویژگی را دارد مثل MPG یا AK)، هنگامی که با کلیک راست نشانه گرفته‌اید، غلطک ماوس را به جلو حرکت دهید تا نشانه‌گیری بهتری داشته باشید.

3- با زدن دکمه Q می‌توانید پشت دیوار و هر شی دیگری پناه بگیرید. سپس با نگه داشتن کلیک راست ماوس می‌توانید شلیک بهتری داشته باشید. اما اگر مستقیمأ و بدون نگه داشتن کلیک راست اقدام به شلیک کنید، نیکو بدون در آمدن از پشت سنگر و با شلیک‌هایی بی دقت تر اما امن تر، دشمن را مورد هدف قرار میدهد.

4- برای کنترل هلیکوپتر از دکمه های W،A،S،D و اعداد 8،4،2،6 قسمت سمت راست کیبورد استفاده کنید.

5- شما میتوانید ویدیوی بازی خود را با زدن دکمه F2 ذخیره کنید و آن را از بخش Clip Editor موبایل ویرایش و مشاهده کنید.

6- برای انجام بازی بولینگ، ابتدا بدن خود را در مسیر مناسب قرار داده و کلیک چپ کنید. سپس در یک لحظه ماوس را به عقب برده و به جلو بیاورید. شدت پرتاپ توپ و جهت آن، به نوع حرکت ماوس بستگی دارد.

7- در بازی بیلیارد برای دیدن میز از بالا، دکمه V را بزنید. (ترفندستان)

8- برای وارد کردن آهنگهای خودتان به رادیو ماشین‌ها، ابتدا از فایل‌های موزیک خود Shortcut ساخته و آن‌ها را در مسیر C:\Documents and Settings\USERNAME\My Documents\Rockstar Games\GTA IV\User Music کپی کنید. سپس هنگامی که در ماشین نشسته‌اید با غلطک ماوس، موج رادیو را بر روی رادیو Independence قرار دهید تا موزیک‌های خودتان را از رادیو بشنوید! برای رفتن به آهنگ بعدی یا قبلی از دکمه N و B استفاده کنید.

9- برای دعوا کردن با مشت و لگد، ابتدا روی شخص با نگه داشتن کلیک راست، قفل کنید. سپس با کلیک چپ و R مشت بزنید؛ با Q لگد بزنید!

10- برای تیراندازی از داخل ماشین، کلیک راست را نگه داشته و شلیک کنید. برای تغییر دادن نوع اسلحه، از کلید Q استفاده کنید (فقط سه اسلحه کلت، SMG، یوزی و همچنین نارنجک را می‌توانید از داخل ماشین استفاده کنید).

10- شما می‌توانید با هدف گلوله قرار دادن راننده ماشین، او را کشته و در نتیجه شخص تعقیب کننده را ناکام بگذارید!

11- در داخل شهر افرادی هستند که ماموریت‌های جانبی به شما می‌دهند. این افراد به شکل یک آدمک آبی رنگ (شاید هم سبز!) در نقشه نشان داده شده می‌شوند. (البته فقط وقتی نزدیکشان باشید).

12- شما می‌توانید (ترفندستان) در حالی که با سرعت دارید با ماشین حرکت می‌کنید، از ماشین به بیرون بپرید. این کار با زدن دکمه F امکان پذیر است. البته از جانتان کم میشود و حتی ممکن است با یک برخورد محکم، بمیرید!

13- توجه داشته باشید که اگر توسط پلیس ها دستگیر شوید، تمام سلاح ها شما از بین میروند.اما اگر بمیرید، اینطور نیست. اما هزینه خرج و مخارج بیمارستان را هم در نظر داشته باشید!

14- برای جلب نظر دوستان‌تان، هر چند وقت یک‌بار به آن‌ها زنگ زده و قرار ملاقاتی در رستوران، بولینگ، دارت و یا هرجای دیگر بگذارید. دوستان شما نیز به شما زنگ می‌زنند و شما در صورتی‌ که توانایی داشتید، درخواست ملاقات آن‌ها را قبول کنید.

15- برخی از دوستان شما، میتوانند برای شما کار جور کرده، شما را به مسابقه ببرند، برای شما تاکسی سرویس بفرستند و... . این را می‌ توانید با کلیک بر روی نام هر یک از افراد درون لیست خود مشاهده کنید.

16- در صورتی که زیاد از حد بوکس باد کنید، تایر ماشین میترکد!

17- برای بالا کشیدن از نردبان از دکمه F استفاده کنید. برای بالا و پایین رفتن سریع از نردبان، از دکمه Shift استفاده کنید.

18- برای اینکه سوار قطارهای شهری شوید از دکمه F استفاده کنید.

19- شما می‌توانید از طریق سایت‌های اینترنتی اقدام به خرید تم، رینگ‌تون و... برای موبایل خود کنید (البته موبایل‌تان باید مدل بالا باشد).

20- برای استفاده از کامپیوترهای پلیس و دسترسی به شبکه آن‌ها،  ابتدا سوار یک ماشین پلیس شده و در کناری توقف کنید. سپس دکمه E را بزنید تا به شبکه آن‌ها دسترسی پیدا کنید. اکنون می‌توانید شخص مورد نظر را با استفاده از عکس یا وارد کردن نام آن، پیدا کرده و آدرس آن را بر روی GPS خود ببینید.

21- هنگام تعقیب یک نفر، با نگه داشتن کلید Caps Lock می‌توانید دوربین بازی را بر روی او متمرکز کنید.

22- با قرار دادن گوشی خود در حالت Sleep Mode ،به طور موقت دیگر هیچ ماموریتی از طریق موبایل به شما داده نمی‌شود.

23- در گوشه و کنار شهر، 200 کبوتر وجود دارد که با کشتن همه آن‌ها می‌توانید به جایزه ای که برای آن در نظر گرفته شده، دست بیابید.

24- اگر می‌خواهید نام آهنگی را که در حال پخش شدن از رادیو است بدانید، کافی‌ است هنگامی که آن موزیک در حال پخش شدن است با استفاده از موبایل به بخش تماس‌ها رفته و با Zit! تماس بگیرید تا پس از چند ثانیه نام خواننده و نام آهنگ را برای شما SMS کند.

25- هنگامی که با سلاح نشانه گرفته‌اید، یکی از کلیدهای راست یا چپ را به همراه کلید Space بزنید تا به همان جهت بر روی زمین بغلتید.

26- اگر با استفاده از ماشین از روی سکویی پریدید و صحنه به حالت حرکت آهسته در آمد، شما می‌توانید با به جلو راندن ماوس حرکت را سریع‌تر و با به عقب بردن آن، حرکت را کندتر کنید.

26- هنگامی ‌که در قایق هستید میتوانید با استفاده از دکمه Space در محور کم چرخش بیشتری بزنید.

27- برای دفع ضربات دست و پای حریف، از Space استفاده کنید. برای جاخالی دادن به ضربات، هنگامی که حریف دست یا پایش را برای زدن شما شروع به حرکت دادن می‌کند، شما باید فورأ دکمه Space را بزنید تا جاخالی دهید.
سه شنبه سیزدهم 12 1387
" مارک آندرسون " در سال ١٩٩٣ پروژه تولید و طراحی نرم افزار موزائیک را هدایت نمود. هدف از طراحی موزائیک، ارائه راهکاری مناسب برای افرادی بود که بر

روی پروژه های متفاوت فعالیت داشته و ملزم به استفاده و دستیابی به اطلاعات مشترک

 

بودند.در ابتدا " آندرسون " از وجود وب هیچگونه اطلاعی نداشت و جهت ارائه راه حل

مناسب، تحقیقات گسترده ای توسط وی انجام و در نهایت وی وب را بعنوان یک را ه

حل مناسب کشف نمود. پس از شناخت پتانسیل های وب توسط " آندرسون

ایده طراحی موزائیک بعنوان مرورگر وب توسط وی مطرح گردید.در آوریل ١٩٩٣ اولین

ارائه گردید.این برنامه بسرعت Windows برای سیستم ( Ver نسخه موزائیک ( 1.0

در سطح جهان مطرح و باعث اعتبار و شهرت فراوان وب گردید. بدلیل اعتبار و عمومیت

مرکز ملی برنامه های فوق محاسباتی) نسخه های ویندوز و ) NCSA ، یافتن موزائیک

اپل مرورگر فوق را پیاده سازی نمود. مرکز فوق با توجه به تعریف خاص حوزه فعالیت

Mosaic : خود مجبور به فروش امتیاز " موزائیک " به چندین شرکت از جمله

شد.در سال ١٩٩٤ " مارک آندرسون Quarterdeck spry و Communication

( NetScape) " را ترک و به یک شرکت جدیدالتاسیس بنام " نت اسکیپ NCSA"

پیوست. پس از پیوستن وی به نت اسکیپ, مرورگر جدیدی توسط این شرکت طراحیبه بازار عرضه گردید. این مرورگر انقلابی در زمینه Netscape Navigator وبا نام

مرورگرها را بوجود آورد و پس از مدت زمان کوتاهی بعنوان پرفروشترین مرورگر در

سطح جهان مطرح گردید.

چهارشنبه هفتم 12 1387

تصورات سال‌های پیش از کامپیوتر:

 

من تصور می‌کنم که در بازار جهانی فقط پنج کامپیوتر وجود داشته باشد.

هیچ دلیلی وجود ندارد که کسی بخواهد در خانه‌اش کامپیوتر داشته باشد.

کامپیوترهای آینده از 5/1 تن سبک‌تر خواهند بود!

**********

زمانی کامپیوترتان از رده خارج می‌شود که:

1- هر جمله‌ای را با «این مثل آن روزها نیست» شروع کنید.

2- بیش از دو هفته از تاریخ آن گذشته باشد.

3- نرم‌افزار جدیدی به بازار آمده باشد.

4- بوی سوختگی شدید شده باشد.

**********

 

آن بخش از کامپیوتر را که می‌توان با چکش شکست، سخت افزار نامیده و آن قسمت که فقط می‌توان به آن دشنام داد را نرم افزار می‌نامیم.

**********

 

شما زیادی با کامپیوتر کار کرده‌اید اگر:

هیچ صورتی حسابی را پرداخت نکنید، به این علت که صورت حساب به وسیله نامه الکترونیکی ارسال نشده است.

هنگام خواندن کتاب دنبال دگمه صفحه بعد بگردید.

روی کلید برق دو بار ضربه بزنید (دبل کلیک) تا آن را روشن کنید.

هر ده دقیقه یک بار سعی کنید روزنامه را ذخیره کنید، مبادا مطالبش از بین برود.

**********

همسر یک معتاد به کامپیوتر از او گله می‌کرد که: «تو هیچ وقت مرا جایی نمی‌بری. تمام مدت‌ داری با کامپیوترت کار می‌کنی. حتی جشن عروسی‌مان را هم به یاد نداری. شرط می‌بندم که تاریخ عروسی‌مان را هم فراموش کرده‌ای. «او جواب داد:» معلوم است که فراموش نکرده‌ام. درست همان روزی بود که من کامپیوتر 266 پنتیوم 2 خودم را خریدم.»

**********

کامپیوترها کارهای زیادی را آسان کرده‌اند، اما اکثراً کارهایی را آسان کرده‌اند، که نیازی به آنها نبود.

بیشترین کاربرد کامپیوتر، تدارک کار زیاد برای منشی دفتر است.

**********

 

نخست‌وزیری یک رژه نظامی ترتیب داد. خطوطی از تانک‌ها که سرو صدای زیادی می‌کردند، توپخانه‌ها، چتربازان، کوماندوها و پیاده‌ نظام که همگی به شدت مسلح بودند، دیده می‌شد. پیشاپیش اینها، مردانی در لباس معمولی دیده می‌شدند که بی‌نظم راه می‌رفتند. یک سیاستمدار خارجی پرسید:

«آقای نخست‌وزیر، اینها مأمورین مخفی شما هستند؟» او جواب داد: «نه، اینها متخصصین کامپیوتر ما هستند، که قدرت تخریب‌شان از تمام چیزهایی که پشت سرشان است، بیشتر است».

**********

 

زمانی دنیا فقط به دو دسته تقسیم می‌شد، افرادی که از کامپیوتر استفاده می‌کردند و افرادی که استفاده نمی‌کردند. دنیای جدید به دو دسته تقسیم می‌شود. افرادی که درمانده به کامپیوتر خراب‌شان نگاه می‌کنند و افرادی که منتظر هستند کامپیوترشان خراب شود.

**********

 

«کامپیوتر خراب شده است.» اگر دنیای امروز ما به یک مرثیه نیاز داشته باشد، چیزی بهتر از این جمله وجود دارد؟

**********

قوانین کامپیوتری:

 

زمانی که یک برنامه کاملا اشکال زدایی شده باشد، زمانی است که آن برنامه از رده خارج شده است.

برنامه‌ها به اندازه تمام حافظه کامپیوترتان حجیم خواهند شد.

همیشه یک اشکال باقی خواهد ماند.

کامپیوترها همیشه یک روز قبل از این که از سیستم بک آپ تهیه کنید، خراب می‌شوند.

زمانی که بالاخره حافظه بیشتری بخرید، فضای کافی روی دیسک نخواهید داشت.

سه شنبه بیست و دوم 11 1387
شش مرحله نصب یک کامپیوتر جدید:

1- شور و شوق زیاد

2- دست پاچگی شدید

3- ناتوانی شدید

4- به دنبال مقصر گشتن

5- مجازات بی‌گناه

6- سود افراد بی‌نفع

***********

-کامپیوترها به دو دسته تقسیم می‌شوند:

- نمونه اولیه و از رده خارج شده.

***********

- چه زمانی یک کامپیوتر منسوخ می‌شود؟

- فردای روزی که یاد گرفتید چه طور از آن استفاده کنید.

***********

 

- امروز روزت را در اداره چگونه گذراندی؟

- افتضاح، کامپیوتر خراب شده بود و ما مجبور بودیم فکر کنیم.

***********

 

تعاریف:

 

فشرده‌سازی: کم کردن حجم فایلی که باید آن را دور بیندازید.

کنفرانس کامپیوتری: مجموعه‌ای از متخصصان کامپیوتر که جمع شده‌اند و درباره باهوش بودن خودشان لاف می‌زدند.

برنامه عیب‌یاب: برنامه‌ای که به شما چیزی می‌گوید که خودتان می‌دانید. «فایل خراب شده است.»

نامه الکترونیکی: روشی برای دریافت پیغامی نامفهوم از جانب کسی که نمی‌شناسید، درباره مطلبی که به آن اهمیت نمی‌دهید.

هارد دیسک: وسیله‌ای که به شما امکان می‌دهد فایل‌های به درد نخور را نگه دارید.

چند رسانه‌ای: جستجویی بی‌مورد برای کاری نشدنی.

برنامه آزمایشی: قسمتی از یک برنامه که مردم را متقاعد می‌کند از کسانی که به آنها اعتماد ندارند، با پولی که ندارند، چیزی را بخرند که به آن نیازی ندارند.

میزبان: برنامه‌ای که به بقیه این امکان را می‌دهد که به کامپیوتر شما نفوذ کنند.

گارانتی: مدت زمانی که در آن کامپیوتر شما خراب نمی‌شود.

***********

کامپیوترهای برتر

 

در قدیم مهم این بود که بتوانید یک بز کوهی را بگیرید و با یک تیر در پیشانی او را بکشید. اما به مرور زمان این مهارت بی‌ارزش شده است. امروزه مهم این است که بتوانید کارت شبکه نصب کنید، بدون اینکه مجبور باشید با قسمت پشتیبانی تماس بگیرید و ناتوانی خودتان را نزد او اعتراف کنید.

***********

راهنمای نحوه شماره گذاری ویرایش های یک نرم افزار

 

نسخه 1: شرکت مجبور شده این نسخه را ارائه دهد، چون برنامه‌نویس‌ها از ادامه کار خسته شده و بازاریاب‌ها هم زیر فشار مشتری‌ها داشتند سکته می‌زدند.

نسخه 1. 1: ایرادهای اساسی نسخه قبل که مانع از اجرای برنامه می‌شد، مرتفع گشته‌اند.

نسخه 2. 1: در اثر رفع اشکالات و ایرادهایی که در نسخه 101 صورت گرفته بود، ایرادهای جدیدی به نرم افزار اضافه شده بود که در این نسخه همگی شناسایی و رفع شده‌اند.

نسخه 2: بالاخره شرکت تولید کننده نرم افزار، موفق شد محصولی را که از اول برنامه ریزی کرده بود، تولید کند و به بازار ارائه دهد. البته این محصول با خواسته‌ها و نیازهای اولیه مشتری هنوز فاصله دارد.

نسخه 1. 2: از آنجائیکه نسخه 2 نسبت به نسخه قبلی تغییرات زیادی داشته، عیوب زیادی هم به برنامه اضافه شده بود که در این نسخه همگی رفع شدند. در ضمن با توجه به تجارب قبلی، برنامه کاملاً تست شده و هر گونه ایراد کشف شده رفع شده است.

نسخه 2. 2: شرکت سازنده یکی دو تا از خطاها را که در نسخه پیشین از قلم انداخته بود را رفع کرد. این یکی دو خطا عملکرد کل نرم افزار را مختل می‌کرد!

نسخه 3. 2: یکی از عیوبی که از نسخه یک در نرم افزار وجود داشته کشف و رفع شد. این عیب بطرز مرموزی تاکنون خود را پنهان ساخته بود!

نسخه 3: بالاخره محصولی که مشتری از اول انتظارش را داشت تولید و وارد بازار شد.

نسخه 1. 3: باز هم بخاطر تغییرات عمده در نرم افزار، ایرادهایی بوجود آمده بودند که همگی رفع شدند.

نسخه 4: امکانات جدیدی به برنامه اضافه شده ولی بدلیل سنگین‌تر و کندتر شدن اجرای نرم افزار، مشتری‌ها باید هم مقدار حافظه رم خود را زیادتر کنند و هم cpu را ارتقاء دهند.

 

منبع: کتاب شوخی‌های کامپیوتری و نشریه رایانه خبر

سه شنبه بیست و دوم 11 1387

هنوز خاطره ناخوشایند فلاپی دیسک‌ها از خاطرمان محو نشده است، وسایل آزاردهنده‌ای با ظرفیت و سرعت کم به همراه سر و صدای قابل توجه که تازه قابل اعتماد هم نبودند.

با فراگیر شدن USB فلش درایوها و پایین آمدن قیمت آنها همراه با افزایش روزافزون ظرفیتشان، ما قدم به دوران جدید گذاشته‌ایم! هم‌اکنون در جیب و کیف بسیاری از مردم می‌توانید فلش درایوها با ظرفیت‌ها و برندها و اشکال مختلف پیدا کنید.

فارغ از زمینه کاری و نوع استفاده‌ای که از USB فلش درایو خود می‌کنید، توصیه می‌کنیم از این نرم‌افزارها برای استفاده بهتر از فلش درایو خود استفاده کنید:

 

جلوگیری از ویروسی شدن فلش درایو

 فرض کنید فلش خود را به سیستمی متصل کرده‌اید که احتمال آلودگی آن بالاست و شما نگران ویروسی شدن فلش خود هستید. می توانید ThumbScrew را دانلود کنید و بعد با راست کلیک روی آیکون آن، فلش خود را فقط قابل خوانش Read Only کنید.

فلش درایو خود را راحت خارج کنید!

حتما می‌دانید که برای خارج کردن ایمن یک فلش درایو، بدون از دست دادن احتمالی دیتا، باید حتما روی Safely Remove Hardware کلیک کنید. ولی این کار هم آزاردهنده است، هم ممکن است فراموش شود. این را هم در نظر بگیرید که این کار برای کسی که چند ابزار USB را به کامپیوترش متصل کرده است، می تواند گیج‌کننده هم باشد!

چاره کار استفاده از این نرم‌افزار کوچک اما سودمند است، هر بار که می‌خواهید یک وسیله USB را خارج کنید، می‌توایند روی آیکون آن دابل کلیک کنید، لیستی از ابزارهای متصل به USB به شما نشان داده خواهد شد و شما می توانید وسیله‌ مورد نظر را انتخاب کنید.

 

اجرای خودکار نرم‌افزارهای فلش درایو

کافی است USB Autorun را دانلود کنید و نرم‌افزارهایی را که دوست دارید به صورت خودکار اجرا شوند (Autorun) را مشخص کنید. مثلا می‌توانید فایرفاکس و یا نرم‌افزار بسیار ضروی Pidgin را اتوران کنید!

 

پشتیبان‌گیری خودکار از فایل‌های ضروری

 

شاید این ترفند برای برخی بسیار سودمند باشد. کسی را در نظر بگیرید که اطلاعات بسیار مهم و ضروری‌ای روی سیستمش دارد و چون نمی‌خواهد یک حادثه باعث از دست رفتن اطلاعات شود، همواره مجبور است با وسواس فایل‌ها و فولدرهایی را روی فلش درایو خود ذخیره کند، پیداست که چنین کاری خسته‌کننده است و ممکن است گاهی هم فراموش شود. با دانلود Synctoy application می‌توانید، این کار را بسیار آسان کنید.
سه شنبه بیست و دوم 11 1387
در صورتی که از سیستم قدرتمندی برخوردار نباشید و اقدام به نصب بازی‌های سنگین کنید، حتمأ با مشکل کندی خروج از بازی ها آشنا هستید. به طوریکه به هنگام خروج از محیط بازی، ویندوز مدت زمانی هنگ کرده و انجام کار به کندی صورت می‌گیرد. این مشکل به علت استفاده ویندوز از هارددیسک به عنوان حافظه مجازی کمکی می‌باشد. هم‌اکنون قصد داریم تا ترفندی را بازگو کنیم که با بهره گیری از آن می‌توانید سرعت خروج از بازی‌ها را به شکل قابل توجهی افزایش دهید.

 

برای این‌کار:

بر روی My Computer راست کلیک کرده و Properties را انتخاب کنید.
سپس به تب Advance رفته و در قسمت Performance بر روی دکمه Settings کلیک کنید.
در پنجره Performance Options به تب Advanced بروید.
حال  بر روی دکمه Change کلیک کنید.
اکنون در پنجره Virtual Memory، درایوی که ویندوز در آن نصب است را انتخاب کنید.
سپس از قسمت پایین پنجره تیک گزینه No Paging file را زده و خارج شوید.
در نهایت تمام پنجره ها را OK کرده و سیستم را رستارت کنید تا تغییرات اعمال گردد.
سه شنبه اول 11 1387
شرکت MSI که از بزرگترین تولیدکنندگان رایانه‌های قابل‌حمل در دنیا محسوب می‌شود، اعلام کرد که در نمایشگاه بزرگ CES 2009 نوت‌‌بوک جدید خود را با نمایشگر لمسی به بازار معرفی خواهد کرد.

 
به نقل از InformationWeek، این رایانه قابل‌حمل از سری نوت‌بوک‌های Wind شرکت MSI محسوب می‌شود و دو مدل 10 و 16 اینچی آن در این نمایشگاه عرضه خواهد شد که البته این شرکت الکترونیکی، هنوز زمان تولید نسخه نهایی آن‌ها را اعلام نکرده است.
شرکت MSI علاوه بر این، اعلام کرده است که از سال آتی میلادی رایانه‌های رومیزی خود را با نمایشگرهای 17، 19 و 22 با فناوری لمسی به بازار آمریکا عرضه می‌کند.
این شرکت قصد دارد در نمایشگاه CES لپ‌تاپ U300 خود را نیز با نمایشگر 3/13 اینچی عرضه کند. بدنه این لپ‌تاپ از جنس آلومینیوم ساخته شده و تمامی بخش‌های آن قابل بازیافت و سازگار با محیط زیست است.
شرکت MSI اعلام کرده است که رایانه‌ قابل‌حمل U300 بسیار باریک و سبک است و با قیمت 2 هزار دلار در بازار فروخته می‌شود‌.
سه شنبه اول 11 1387
شرکت ایسر موفق شد با پیشی گرفتن از شرکت اسوس در سه ماهه سوم از سال جاری میلادی به بزرگترین فروشنده مینی‌-نوت‌بوک‌ها یا همان نت‌بوک‌ها در جهان تبدیل شود.

 

به نقل از NewsFactor، دو مرکز مطالعاتی و تحقیقاتی گارتنر و DisplaySearch در مطالعات اخیر خود نشان دادند، اسوس برای نخستین بار در اواخر سال 2007 میلادی نت‌بوک‌ها را به جهان معرفی کرد، اما شرکت ایسر در سه ماهه سوم سال 2008 میلادی توانست 35 درصد بازار جهانی نت‌بوک‌ها را از آن خود کند و به بزرگترین عرضه‌کننده نت‌بوک در دنیا تبدیل شود.
به گفته کارشناسان، میزان فروش مینی-نوت‌بوک‌ها در بازارهای جهانی طی سه ماهه سوم از سال جاری میلادی 160 درصد رشد کرد. در این میان، در کشورهایی که تولیدکنندگان نت‌بوک‌ها با شرکت‌های مخابراتی قراردادهایی را منعقد کرده بودند و این کامپیوترهای کوچک را از طریق شرکت‌های مخابراتی عرضه می‌کردند، فروش این محصولات بیشتر بود.
این طور که گفته می‌شود، افزایش فروش مینی-نوت‌بوک‌ها در سه ماهه سوم سال جاری میلادی باعث کاهش فروش رایانه‌های شخصی در این دوره زمانی شد. بیشترین فروش مینی‌-نوت‌بوک‌ها در این دوره مربوط به مناطق خاورمیانه، اروپا و آفریقا شده است.
سه شنبه اول 11 1387
کارشناسان از ساخت مدل مفهومی حافظه‌های فلش جدیدی خبر داده‌اند که می‌تواند نسبت به حافظه‌های فلش کنونی، امکانات بیشتری را در اختیار کاربران بگذارد.

 

  به نقل از ZDNet، این حافظه‌های فلش Eraser USB نام گرفته‌اند و به گفته کارشناسان، برای دانش‌آموزان و دانشجویان بیشتر کاربرد خواهند داشت.

بدنه این حافظه‌های فلش از جنس پاک‌کن است و کاربران می‌توانند حین استفاده از آن به عنوان یک حافظه مجازی، غلط‌های املایی خود را نیز به کمک این دستگاه دیجیتالی پاک کنند.
به گفته کارشناسان، زمانی که کاربران جداره پاک‌کن اطراف این حافظه فلش تمام شود، بدنه پلاستیکی آن نمایان خواهد شد و به همین خاطر، با تمام شدن پاک‌کن مشکلی برای سیستم داخلی این حافظه مجازی به‌وجود نخواهد آمد.
این حافظه فلش در مقابل ضربات و آسیب‌های احتمالی بسیار مقاوم است و به گفته کارشناسان، به زودی تولید انبوه آن آغاز می‌شود.
سه شنبه اول 11 1387
نتایج یک بررسی جدید نشان می دهد بازار رایانه های نوت بوک، مینی نوت بوک ها و دیگر رایانه های هوشمند سیار در سه ماهه سوم سال 2008 رشد انفجارآمیزی داشته است.

به نقل از تک وب، بررسی های موسسه پژوهشی DisplaySearch حاکیست استقبال دانشجویان و دانش آموزان مهم ترین علت استقبال از این نوع رایانه ها محسوب می شود.

 

بر همین اساس در سه ماهه سوم سال 2008 در مجموع 5.61 میلیون نوت بوک و مینی نوت بوک در سراسر جهان به فروش رفته که نسبت به سه ماهه دوم سال 2008 حدود 160 درصد رشد نشان می دهد.
طی این مدت دو شرکت ایسر و ایسوس به ترتیب 38.3 و 30.3 درصد از بازار جهانی نوت بوک را در اختیار گرفتند. DisplaySearch امیدوار است فروش نوت بوک های سبک وزن تر، کم مصرف تر و ارزان تر در آینده بیشتر افزایش یابد و تا پایان سال جاری میلادی به 14 میلیون واحد برسد. این رقم نسبت به فروش یک میلیون واحدی سال 2007 پیشرفت قابل ملاحظه ای محسوب می شود.
کارشناسان معتقدند تا سال 2011 از مجموع نوت بوک های به فروش رفته 16 درصد از نوع مینی نوت بوک خواهند بود. از سوی دیگر بررسی ها حاکیست تا پایان سال 2008 در مجموع شرکت های HP و ایسر به ترتیب 19.7 و 17.1 درصد از بازار نوت بوک ها را در کنترل خواهند گرفت .
سه شنبه اول 11 1387
X